W niedzielę wieczorem, 20 września 2020 dotarł do Kartuz kolejny transport darów z zaprzyjaźnionego z Kartuzami miasta Duderstadt w Niemczech. Wśród przywiezionych darów znalazły się łóżka ortopedyczne dla podopiecznych kartuskiego hospicjum domowego, materace, a także odzież dla osób potrzebujących.

W poniedziałek, 21 września delegacja w skład której wchodzili: Udo Unzeitig, Hubertus Werner, Gerhard Muller, Joachim Stockfisch, Helmut Reinecke i Lothar Trumper wraz z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim Burmistrzem Kartuz spotkała się z dyrektorem Kartuskiego Caritas ks. dr Markiem Trybowskim by przekazać łóżka i materace. Członkowie delegacji zapoznali się z postępem prac przy budowie Hospicjum Stacjonarnego.

  

 
W trakcie wizyty w Kartuzach goście zapoznali się z technologią oczyszczania kartuskich jezior.

Goście, w towarzystwie Burmistrza oraz Sylwii Biankowskiej Zastępcy Burmistrza spotkali się z dyrektorem Kartuskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Kierownikiem oczyszczalni ścieków Mieczysławem Grundkiewiczem i mieli okazję osobiście zobaczyć jak przebiega proces wydobywania i oczyszczania osadu z jeziora Karczemnego.

 

Ważnym punktem wizyty było spotkanie z członkami Towarzystwa Przyjaźni Polsko - Niemieckiej podczas którego omówiono plany dotyczące współpracy na przyszły rok. Goście z Duderstadt zapewnili, że na pewno odwiedzą nas z kolejnym transportem darów również za rok.