Szanowni Państwo, 

15 czerwca 2020 minął rok od dnia podpisania umowy partnerskiej miast Polanica Zdrój oraz Kartuzy. Przyjaźń mieszkańców Stolicy Kaszub z mieszkańcami pięknego uzdrowiskowego miasta położonego w południowej części Polski formalnie rozpoczęła się 15 czerwca 2019 roku. Stało się to dzięki Towarzystwom: Miłośników Polanicy Zdroju oraz Miłośników Kartuz, które były inicjatorami zawiązania porozumienia.

 

Z okazji pierwszej rocznicy partnerstwa na ręce pana Mateusza Jellina, Burmistrza Polanicy Zdroju, składam wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu współpracy naszych miast najserdeczniejsze podziękowania za podjęty w minionym roku trud związany z podtrzymywaniem przyjaźni. Jednocześnie żywię ogromną nadzieję, że partnerstwo Polanica Zdrój - Kartuzy będzie się nadal rozwijało.

Obecnie przeżywamy trudny czas, który nie pozwala nam na podejmowanie inicjatyw związanych z naszą przyjaźnią. Wiemy jednak, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie, aby porozmawiać o nowych projektach, które będziemy wspólnie realizować dla naszych mieszkańców.

Z poważaniem

Mieczysław Grzegorz Gołuński
Burmistrz Kartuz