Trwa przekazywanie sprzętu komputerowego szkołom w ramach projektu "Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego". Sytuacja pandemii spowodowała, że sprzęt komputerowy zostaje przekazywany sukcesywnie.

Dzisiaj, Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz przekazał kolejny komputer. Tym razem odbiorcą była Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II, a sprzęt odebrał osobiście ks. Grzegorz Kudelski Dyrektor Szkoły.

O projekcie "Zdalna Szkoła" i o tym, że taki sprzęt o wartości 100 tys zł został przekazany szkołom podstawowym w gminie Kartuzy z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących dzieci pisaliśmy już wcześniej (Komputery dla potrzebujących uczniów).

Przypomnijmy, sprzęt zostanie wypożyczony uczniom na okres zdalnej nauki w tym trudnym czasie.

Zakup laptopów był możliwy dzięki środkom uzyskanym z Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej informacji:

  • Gmina Kartuzy zakupiła sprzęt w ramach Programu Operacyjnego "Polska Cyfrowa na lata 2014-2020" pn. „Zdalna szkoła” (oś I "Powszechny dostęp do szybkiego Internetu", działanie 1.1 "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”).

Zakupiono i przekazano:

  • komputery przenośne LENOVO V130-15 o parametrach: procesor i5-8gen, pamięć 8 GB RAM, Dysk twardy SSB 256 GB, Windows 10 Professional, Matryca FFT 15,6 cala – 26 szt;
  • oprogramowanie użytkowe (MS OFFICE 2019) – 26 szt.

Celem zadania jest wyrównanie szans i wsparcie tych osób, które nie mają w swoich domach odpowiedniego zaplecza technicznego - aby mogły efektywnie korzystać z e-learningu.

Gdy lekcje wrócą do szkół, laptopy będą dalej wykorzystywane np. podczas zajęć. Środki przeznaczane na zakup sprzętu pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.